Sticker / Etiket Baskı

Firmaya / kişiye özel sticker çeşitlerimizle hizmetinizdeyiz.
Firmanıza özel istediğiniz boy ve ebatlarda sticker baskısı

Kişiye Özel

Kına Stickerı, Düğün Stickerı, Bebek Stickeri, Doğum Günü, Özel Gün Stickerı,

Dijital makinelerde basılmış özel kesimli 3cm x 3cm yuvarlak kavanoz stickeri istediğinize özel kalp desenli uçak desenli v.s. sizin hayalinizle sınırlıyız.

Ve üstelik az miktarlarda yaptırma imkanınız mevcut.
Kına için 50 tane sticker’a ihtiyacınızmı var ? Doğru adresi buldunuz demektir.

Sticker için acelenizmi var akşama kınanızmı mevcut ?

1000 Adet bile olsa isterseniz özel kesimli,

Aynı gün iş yoğunluğuna bağlı olaraktan belkide dakikalar içinde teslimat yapabiliriz.

Sticker – Etiket Basımı

Firmalara ve özel etkinliklere sunulan sticker basımı, rengarenk tasarımlar ve birbirinden farklı desenlerle oluşturuluyor. Matbaa işlemlerinin en eğlenceli çalışmalarından olan sticker- etiket basımı, ürün ambalajlarından barkod sistemlerine dek pek çok alanda kullanılmaktadır.

Kişiye özel etkinlikler için tasarlanan yapışkanlı etiketler, doğum mevlitleri, doğum günü kutlamaları gibi aktiviteler için kullanılır.

Sticker ve Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Parfüm şişelerinden, araba camlarına dek geniş bir kapsamda kullanılan sticker ürünler, sektörel olarak tüm iş alanlarında kullanılır. Gıda ve kozmetik ürünleri, giyim ve tekstil ürünleri, sanayi ve ticaret alanları, organizasyon ve etkinlikler gibi farklı alanlarda, farklı tasarımlar ile kullanılır.

Cam sanayi ve ambalaj sanayinde özellikle şeffaf etiket kullanımları oldukça popülerdir. Kuşe kağıtlardan opak folyo etiketlere dek farklı çeşitler ile baby shower etkinliklerinde, nikah hediyeliklerinde, marka tanıtımlarında kullanılır.

Sticker Çeşitleri Nelerdir?

Etiket seçenekleri, kağıt özelliklerine göre kategorilendirilir. Kuşe kağıt etiketler, şeffaf etiketler ve opak folyo gibi çeşitleri bulunur. Barkod etiketleri, damla etiketler, kabartmalı etiketler, folyo etiketler gibi geniş bir yelpazede sunulan sticker çeşitleri, tasarım ve kesim özelliklerine göre alternatifler sunar.

Sektörlere göre geniş kapsam sunulan sticker basımlarında; kuşe kağıt versiyonları, floresan kağıtlar, polipropilen etiketler, RFID etiketi, güvenlik etiketi, metalize kuşe etiket, care label etiket, termal transfer ve 1. hamur etiket gibi pek çok seçenek bulunuyor. Matbaa basım teknikleri, ürünleri ve sistemlerinin neredeyse tamamı, sticker- etiket basımlarında kullanılmaktadır.

Etiket Baskısı Nasıl Yapılır?

Sticker basımı ve etiket basımlarında kullanılan teknik, dijital baskı tekniğidir. İstenilen görselin istenilen niteliklerde basım edilmesi, oldukça kolay ve hızlıdır. Dijital basım tekniği, kullanılan kağıt kalitesine ve basımda kullanılan özel tasarım özelliklerine göre farklı yöntemler ile uygulanabilir. Örneğin injekt baskı sisteminde, mürekkep püskürtme opsiyonu kullanılır.

Etiket basımlarında öncelik, tasarımdır. Etiketin boyutları ve geometrisi, üzerine uygulanacak görsel ve yazı biçimleri, kağıt seçimi, renk seçimi gibi unsurlar değerlendirilerek, basım özellikleri belirlenir. Basım projesi olarak da nitelendirilebilen bu çalışmalarda, bilgisayar ortamında grafik çalışmaları yapılır.

Sticker Kağıt Seçimleri Nasıl Yapılır?

Kullanım alanına ve kullanım amacına bağlı olarak belirlenen sticker basımları, kağıt seçimiyle sağlanır. Örneğin cam şişe ve kavanoz gibi ürünlerde şeffaf folyo stickerlar kullanılır. Kişiye özel sticker basımlarında ise genellikle kuşe etiket basımı yapılır. Özel etkinliklerde kullanılan kişiye özel tasarımlar, genellikle tek kullanımlı ve kısa süreli ürünler olduğu için en ekonomik formda kullanılır.

Opak folyo sticker ürünleri daha çok ambalaj sistemlerinde kullanılan, kağıt, karton, cam ve metal yüzeyli ürünlerde kullanılan sticker çeşitleridir. Damla etiket seçenekleriyse, magnet baskılarda kullanılan yöntemdir.

Damla Etiket Baskı Özellikleri

Poliüretan malzemeden yapılan damla sticker ürünler, kare, dikdörtgen, elips, yuvarlak gibi istenilen şekillerde basım edilir. Genellikle folyo etiket ile tek yönlü basım özelliği olan ürünlerdir. Anahtarlık gibi uygulamalarda da her iki yöne basım yapılarak kullanılan, dayanıklı basım tekniklerinden biri olarak bilinir. İstenilen görseller ve logo tasarımları gibi özelliklerle, firmaların promosyon ürünlerinde tercih edilen etiket basım yöntemidir.

Matbaa basım özelliklerine göre farklı opsiyonlarda uygulanabilen damla etiket baskıları, poliüretan malzemeden yapılır. Şeffaf veya opak basım seçenekleri, metalize kuşe özellikleri veya etiket çeşitlerine göre istenilen tasarımlarda uygulanabilir.

Opak ve Şeffaf Folyo Etiket- Sticker Basımları

Ambalajlarda kullanılan şeffaf folyo stickerlar, kare, oval veya dalgalı oval gibi farklı türlerde sunulan etiketlerdir. Tek yönlü renk veya çift yönlü renk sistemlerinde ve istenilen boyutlarda basım edilen ürünler, şeffaf folyo üzerinde uygulanan görsellerin sunumuyla imal edilir. Ambalajların üzerindeki ürün içerikleri, ürün tanıtımları, marka adı ve tüm görselin sunulduğu şeffaf ürünlerdir. Parlak şeffaf veya mat şeffaf gibi farklı kağıt özellikleriyle dizayn edilir.

Opak sticker çeşitleri, polipropolin maddeden imal edilen yapışkanlı etiketlerdir. İstenilen renklerde tasarlanan, logo ve bilgilerin yer aldığı farklı boyutlarda basım özellikleri sunar. Kuşe kağıt etiketlere oranla, daha uzun süreli kullanım avantajı ve çıkarıldığında iz bırakmaz özelliği ile pek çok iş alanı ve üründe tercih edilen sticker çeşitlerinden biridir.

Fiziksel Özelliklerine Göre Sticker Tasarımları

Sticker ve etiket tasarımları; termal etiketler ve polipropilen gibi ekstra ürün grupları sunar. Firmaların ve sektörlerin ihtiyaçlarına göre uygulanan sticker basımlarına;

-Eco Termal

-Semi Termal

-Lamine Top

-Termal Karton

-Vellum

-Kuşe

-Farma

-Metalize Plastik

-Japon Akmaz

-Saten etiket

-Tyvek

Gibi etiket çeşitleri bulunuyor. Ayrıca; opak ve şeffaf polipropilan, data PE, slw mat, non woven ve florasan kağıtlı gibi pek çok etiket- sticker basım tekniği bulunuyor. Metalize plastik ve metalize kuşe etiket çeşitleri, glosswhite etiket çeşitleri gibi farklı nitelikler ve hammaddelerde sticker seçenekleri bulunuyor.

Basım kalitesi, ürün niteliği, özel tasarımlar ve uygulamalar, ürün fiyatları gibi unsurlara bağlı olarak sticker- etiket basım seçenekleri değerlendirilir. Promosyon ürünlerinden tek kullanımlık ürün etiketlerine, kişiye özel etiket seçeneklerinden, elektronik eşya etiketlerine dek kullanım amaçlarına göre etiket çeşitleri değerlendirilebilir.

İş Alanları ve Kullanım Alanlarında Sticker Basımı

Kullanım alanları dahilinde basım edilen sticker- etiket çeşitleri, farklı ürün kategorileri ve farklı özellikler sunar. Sektörel alanlara göre etiket çeşitleri arasında; ürün ve barkod etiketleri, koli ve kargo etiket çeşitleri, fiyat etiketleri gibi çeşitler bulunuyor.

Otomotiv ve endüstri alanlarında kullanılma üzere araç etiketleri, uyarı etiketleri, fatura etiketleri gibi seçenekler bulunuyor. Kişisel etiket grupları ise doğum günleri ve özel etkinlikler için kullanılan seçeneklerdir. İş alanlarına göre imalattan ürün pazarlamaya kadar her aşamada kullanılan etiketler, ilaç etiketlerinden ambalaj stickerlarına kadar farklı özelliklerde basım edilir.