Katalog

Kurumsal firmaların bugün kendilerini ifade etmek ve tanınmak için vazgeçilmezlerinden olan katalog, maliyetli olduğu gibi istenilen amaca da kolay ulaşmayı sağlar. Kataloglar genelde çok sayfalı, tel veya iplik dikişli veya kırımlı katlamalıdır. Ekstra işçilik gofre kabartma kısmi lak mat selefon, parlak selefon, yaldız baskısı gibi uygulamalar katalogun görünüş kalitesini artırıp göze daha çekici gelir. Katalogun kaliteli olması firmanın kurumsal alanın artmasına ve markalaşmasına yardımcı olur. Katalog, günümüzde daha çok firmaların veya kurumların ürün ya da hizmetlerini tanıttığı matbu kitapçıklar olarak anlaşılmaktadır.

Kataloglar kuşe kâğı da hazırlanır. Tasarım detaylara göre hazırlanır, firmanın kurumsal kimliğiyle özdeşleşmesi gerekir. Ürünlerin detayı ve kolay anlaşılması önemlidir.

 

Sipariş için gerekli bilgiler

  • Miktarı,
  • Ebatı,
  • Kapak
  • İç sayfalar için kağıt cinsi,
  • Kağıt gramajı,
  • Selefon şekli,
  • Renk sayısı,
  • Diğer laminasyonlar (lak, gofre, vernik, varak yaldız)
  • özel kesim

Üsküdar Katalog

Büyük ve küçük işletmelerin kendi reklam ve de tanıtımlarını yapmak için tercih ettikleri en iyi pr çalışmalarından birisi de katalogdur. Kurumsal bir firma olma yolunda adım adım ilerleyen küçük işletmeler için isimlerini markalaştıracak etkili bir yöntem olan katalog basımı için Üsküdar katalog tercih edilebilir.

Katalog Görünümünde Kullanılan Malzemeler

Katalog basımı yer yer maliyetli bir tanıtım aracı olabileceği gibi en çok geri dönüş aldıran reklam çalışmalarından birisidir. Firma ve de işletmelerin istediği, müşteri potansiyeli amacına ulaşmalarını sağlayan kataloglar genellikle firma ismi, firma logosu, fotoğrafları, firmanın özgeçmişi, referansları, adres ve de iletişim numaralarının yer aldığı etkili bir pazarlama aracıdır. Sattığınız ürün ya da hizmet konusunda, direk birinci ağızdan müşteri portföyünüze hitap edebileceğiniz kataloglar, farklı kağıt kalitelerine göre üretilir. Genellikle şirket ya da işletme hakkında ayrıntılı bilgi ve de doküman içeren kataloglar; tel, dikiş ya da kırımlı katlama tekniği sonucunda elde edilir.

Kataloglarınız Sizin Kurumsallığınızın Yansıtan Birer Görsele Dönüşsün

Katalog bastırırken en çok dış görüntüsüne yani kataloğun kapak kısmına özen göstermeniz; size yapılacak geri dönüşleri arttıracaktır. Kaliteli ve de gösterişli bir katalog kapağı hemen dikkatleri üzerine çekerek müşteri adaylarında büyük bir merak uyandırmayı başarabilir. Bu nedenle katalog kapaklarında; yıldızlı baskı, mat selfon, patlak selefon, kabartmalı selefon ya da gorfe kabartma gibi seçenekleri tercih etmelisiniz. Bu baskı türlerinden birisini tercih ederek kataloğunuzu daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Kataloğunuz basımında seçeceğiniz kaliteli malzemeler, piyasa ve de müşterilerinizin aklında, firmanız ya da işiniz hakkında da oldukça olumlu bir izlenim yakalamanızı sağlar. Kataloglarınızın görüntüsü; sizlerin kurumsal kimliğinizi de üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Dolayısı ile firmanızı marka haline getirmek ya da işletmenizi kurumsal bir kimliğe taşımak için görüntü kalitesi yüksek kataloglar ilk tercihiniz olmalı. Böylece müşterilerinize sunacağınız hizmet ya da ürünler daha geniş bir kitleye ulaşacaktır.

Katalogların Kalitesi Piyasaya Sizin Hakkınızda Bilgi Verir

Firma ve tanıtım katalogları doku ve görüntü estetiği nedeni ile kaliteli bir kuşe kağıda basılmalıdır. Firma katalogları uzun bir tasarım ve araştırma süreci sonucunda oluşturulur. Firma ya da işletmeyi en anlaşılır hali ile anlatmak ve müşterilerine sundukları hizmeti ayrıntıları ile gözler önüne serebilecekleri tarzda oluşturulan kataloglar istediğiniz verimi sizlere sağlayacaktır.

Katalog Kalitesi ve Firma Tercihleri

 

Kataloglarınızın dış görüntüsünün özellikle varsa; firma ya da işletme logosunu veya amblemini taşıyor olması gereklidir. Katalogda göze çarpan ilk ayrıntı firmaya ait olan amblem ya da marka logosu olmalıdır. Böylece kataloğu inceleyen ve de gören herkeste o markanın logosu zihinlerinde yer edinecektir.

Firmanın kurumsal kimliğini, is ve referanslarını, görüşlerini, firmanın müşterilerinden beklentilerini ve de müşterilerine sunduğu hizmet ya da ürünleri açık bir şekilde dile getiren katalog tasarımlarını tercih etmelisiniz. Tüm firma bilgilerini içeren bu kataloglar tasarımlarında mutlaka iletişim bilgileri adreslere ayrıca yer verilmelidir. Bu konuda en önemli nokta ise; anlatım akıcılığı, ürün ya da hizmet detaylarının kolay anlaşılır olması ve sayfa bütünlüğünün görseller ile desteklenmesidir.

Tüm bu ayrıntıları sizlere ancak profesyonel anlamda katalog hazırlayan deneyimli bir adres sunabilir. Firmanızın verimini arttıracak katalog fikirleri için hemen bilgi edinebilir profesyonel bir katalog tasarlatabilirsiniz. Firmanızın tanıtımı amacı ile yaptıracağınız kataloglar için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. İşte o hususlar doğrultusunda sizleri en yukarı ya çıkartacak kataloglar için hemen ön hazırlıklarınızı oluşturmaya başlayın.

Katalog Siparişlerinde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Nelerdir?

Kataloglarınız, sizin iş hayatınızda ki yerinizi sağlamlaştırdığı gibi, sizlere yeni iş imkânları, ortaklıklar, projeler, ürün ve hizmet taleplerini sunacaktır. Dolayısı ile yaptıracağınız kataloglardan dilediğiniz verimi alabilmeniz adına katalog tasarım ve üretileceği malzemeleri araştırıp tercih etmelisiniz. Görselliği ile olduğu kadar sayfa tasarımı ve de akışı ile dikkat çekmeyi başarabilen kataloglar, sizlerin istediğiniz kapıları aralamanıza yardımcı olur.

Bastırmayı Düşündüğünüz Katalog Miktarı

Bastırmak istediğiniz katalog miktarı oldukça önemlidir. Kataloglarınızın ulaşacağı kişiler sizin müşteri portföyünüzü oluşturacaktır. Dolayısıyla firmanızı ve sunduğunuz hizmet ile ilgili bastırmak istediğiniz kataloglar, firmanıza ve de size, iş ve üretim olarak geri dönecektir. Bu konuda ki katalog miktarı tercihiniz özellikle piyasadaki varlığınız ve tanıtımınız açısından büyük önem taşıyor.

Katalog Kapak Tasarımı

Katalog kapak tasarımı ilk bakışta piyasa ve müşteri kitleniz açısından kurumsal ve köklü bir zemin oluşturmanız açısından atılmış profesyonel bir adımdır. Kapağın tasarımında öne çıkmasını istediğiniz noktalar, firmanızı ile ilgili öne çıkmasını istediğiniz noktalardır. Piyasa çevrenizde büyük yankı uyandıracak olan bu adım sizleri profesyonel bir iş hayatına hazırlayacak.

Büyük kitlelere, işinizi ve markanızın tanıtımını yapmanızı kolaylaştıracak katalog tasarımınız için seçenekleriniz oldukça fazla. Renk ve de logo secimi, ön yazı ve beklentilerin, müşteriye vaat edilen hizmetin yer aldığı katalog içinde yer alan sayfalar da büyük bir titizlikle oluşturulmalıdır. Daha önce yapmış olduğunuz işlerin yer aldığı bölümde ise; detaylı bir metine yer vererek olumlu geri dönüşler sağlayabilirsiniz.

Selefon Şekli, Renk Tercihi ve Özel Kesim Kataloglar

Tercih ettiğiniz kataloglarda ki kabartma ve de logo tasarımları, özel kesim görünümler sizin firmanıza özel bir görsel bir bütünlük sağlamalı. Selefon tercihi mat ya da patlak olarak ikiye ayrılıyor. Mat selefon baskı tercihinde bulunan kişilere sunulan kataloglar, dokulu ve yüksek kabartmaları ile dikkat çekerken; parlak selefon ile basılmış olan kataloglar ise renk ve görselliğin ön planda tutulduğu kataloglardır. Ayrıca renk seçimleriniz, kataloğu inceleyenlerin tüm algılarını harekete geçirmeye yönelik olmalıdır.