Tahsilat Makbuzu

Tahsilat Makbuzu nedir nerelerde kullanılır ?

Tahsilat Makbuzu Açıklaması

En az 1 asıl 1 Suret  olarak basılan tahsilat makbuzu,  Borçlu tarafın parayı ödediğini gösteren belgeye verilen İsimdir.

Tahsilat makbuzunun İlk Kopyası parayı ödeyen tarafa Teslim Edilir. Diğer Suret sizde/firmanızda kalacaktır. Tahsilatlar, banka yolu ile, kredi kartı veya ile Diğer şekillerde tahsil edilmediyse, elden nakit veya çek ile yapılmış ise, ödemeyi yapan tarafa bu ödemeyi belgeleyen bir tahsilat makbuzu düzenlenir.

üsküdar tahsilat-makbuzu-768x543

Tahsilat makbuzu üzerinde :


1. Makbuzu hazırlayanın adı soyadı, ünvanı,
2. Makbuzun hazırlanma tarihi,
3. Ücreti teslim edenin adı soyadı,
4. Tahsil edilen Ücret miktarı (rakam ve yazı ile),
5. Tasilat çek ile yapılmışsa ise çekin ait olduğu banka ve çekin numarası,
6. Ücreti tasilat yapanın adı, soyadı ve imzası
bulunması lazımdır.


Tahsilat makbuzu, kullanım miktarı ve Şekline bağlı olarak lazer printerlara göre, El ile kesilecek şekilde ciltli veya sürekli form olarak yapılabilir.

Tahsilatlar genellikle peşin veya sizin kendi işyerinizden yapılıyorsa, tahsilat makbuzunun Lazer printerlara göre düzenlenmesi firma imajı açısından daha iyi olmaktadır.

Günümüzde ödemelerinin bir çoğu Banka yolu ve havale ile yapıldığı için El İle kesilen Ciltli tahsilat makbuzları daha çok yaygın vaziyettedir.

Ayrıca Tahsilat işlemini siz kendiniz Borçlu tarafa gidip onların iş yerinden tahsilat yapıyorsanız yine Ciltli yani el ile kesilen Tahsilat Makbuzlarını tercih edebilirsiniz.

Tahsilat Makbuzu isteğiniz dahilinde Tel Ciltli, Tutkallı Cilt veya Harmanlanıp Lazer Printara göre hazır hale getirebiliriz. Fatura basımı için,
Tahsilat Makbuzu örnekleri ve Firmanıza göre düzenlenmesi için bizimle irtibat’a geçebilirsiniz.

İş yerimiz Üsküdar Merkez’de bulunup İstanbul’un her tarafına kargo ile de hizmet vermekteyiz.

İletişim için linke tıklayabilir veya aşağıda bulunan telefon ve mail ile ulaşabilirsiniz.

İkiel Matbaa Reklam Ambalaj San. ve Tic. Ltd. Şti. Matbaa faaliyetleri konusunda uzmanlaşmış bir aile şirketidir. Bünyesindeki makine parkuru ile Kurumsal kimlik çalışmaları, kartvizit, davetiye, broşür, katalog, ipli karton çanta, Dijital baskı, Renkli Fotokopi, Maliye onaylı işler, fatura, irsaliye, kaşe yapımı, antetli kağıt, Cepli Dosya, Diplomat zarf v.s. v.s. gibi konularda sizlere hizmet vermeyi amaç edinmiş bir kuruluştur. 25 Yıllık deneyim ve profesyonel kadromuzla sizlere Matbaa ile alakalı işlerinizde hizmet vermek için bir telefon uzaklıktayız.

0216 310 21 09 yada ikielreklam@gmail.com adresinden fiyat taleplerinizi iletebilirsiniz.

cropped-ikiel-logo-150x150